HAVAYOLU GÜMRÜKLEME

Kargolarınız için İHL Gümrük Müdürlüğü ve Sabiha Gökçen Gümrük Müdürlüğü’ndeki ofislerimizde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

İstanbul Hava Limanında sürekli ekibimizle bir gün içerisinde teslim (Kimyahane , TSE, Tareks ve izin belgesi alınması gereken işlemler hariç),
İhracatta 24 saat hizmet vermekteyiz.

Hava gümrükleme, havayolu taşımacılığı ile gerçekleştirilen ithalat ve ihracat işlemlerinin gümrüklenme süreçlerini kapsamaktadır. Türkiye, havayolu taşımacılığı alanında global olarak etkin bir şekilde faaliyet göstermekte ve bu konuda kendini kanıtlamış bir ülke olarak sahada yer almaktadır. Uluslararası havayolu taşımacılığı gereken lojistik projelerde, gümrükleme işlemleri çok kritik bir öneme sahiptir.

Havayolu taşımacılığı ile ithal veya ihraç edilen ürünler, hedef lokasyondaki ülkenin gümrük kurallarına uymak zorundadır ve bunun için alınması gereken izinler mevcuttur. Bu süreç boyunca ilgili tüm evrakların ve belgelerin çok iyi bir şekilde saklanması, kayıt altında tutulması, zamanında ve doğru yerde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde teslimat süreleri uzayabilir ve mali açıdan zararlar oluşabilir.

PGM KURUMSAL 7/24 HİZMET İÇİN BİZE ULAŞIN!