Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri 28-29 Eylül 2022

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri 28-29 Eylül 2022

Ticaret Bakanlığı firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgilendirme amacıyla yurt sathında Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenliyor.

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri organizasyonları COVİD-19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde online olarak devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) koordinasyonunda İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (İAYOSB) eğitim organizasyonu ile İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli Gebze VI. (İmes) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüklerinde yerleşik iş çevrelerine yönelik olarak 13 Ekim 2022 tarihinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenecektir.

Seminer;

  • Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatta Uygulanan Destek Programları ve
  • Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları (5 Ekim 2022)

konularını kapsamaktadır.

Ticaret Bakanlığınca, 2021 yılında 71 ilde, 21 işbirliği kuruluşu ile 59 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmiş ve bu seminerlere 10.424 kişi katılım sağlamıştır.

2022 yılında 55 İlde, 15 işbirliği kuruluşu ile gerçekleştirilen 33 online Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine 8.041 kişi katılım sağlamıştır.

2022 yılında video konferans yöntemiyle 50 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.